istanbul.edu.tr ‘den hotmail.com ‘a e-Posta Gönderme Sorunu

Üniversitemiz (istanbul.edu.tr) e-posta adreslerinden hotmail.com uzantılı adreslere  e-posta gönderememe sorunu yaklaşık bir yıldır devam etmektedir.

Sistemimizden sorunsuz olarak çıkan  e-postalar karşı tarafa ulaşamamakta ve bu konuda gönderen kişiye Hotmail tarafından e-postanın gönderilmediğine dair bir bilgi de geri dönmemektedir.  Bu sorun hakkında Microsoft yetkilileri ile yapılan en son yazışmalarda, bir *kara liste uygulaması olduğunu belirtmişler ancak listeden çıkarılma talebimize olumlu yanıt vermemişler ve bu hususta bir yol da göstermemişlerdir.

* istanbul.edu.tr e-postalarının kara listelere girmemesi konusunda siz kullanıcılarımıza daha önce duyurular yaparak bilgi vermiştik.

Hotmail.com uzantılı e-postalara gönderme sorunu dışında, münferit yaşanan problemler haricinde mail sistemimizde herhangi bir sorun bulunmamaktadır.

Siz değerli mensuplarımızın kurumsal haberleşmelerinde, kurumsal  e-postalarını (istanbul.edu.tr) kullanmaları diğer her türlü (Forum, grup ve alış-veriş siteleri üyelikleri vb.) e-posta gerektiren işlemlerde  Hotmail harici özel bir  e-posta edinmeleri ve bunu kullanmaları, en hızlı çözüm olacaktır.

Yaşanabilecek sorunların biriktirilmeden ivedi olarak tarafımıza bildirilmesi çözüm sürecini hızlandıracaktır.

İletişim için bilgiislem@istanbul.edu.tr veya personelmail@istanbul.edu.tr

 

İstanbul Üniversitesi
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı

 

24/04/2013
446 defa okundu
İstanbul Üniversitesi Merkez Kampüsü
34452 Beyazıt/Fatih-İstanbul
Tel: 0 (212) 440 00 00